.

.

-29%
Patuljci žive u kuglama

Patuljci žive u kuglama

NOVO IZDANJE
Cijena: 9,16 EUR
Cijena s popustom: 6,50 EUR

Najniža cijena u zadnjih 30 dana: 9,16 EUR

Količina
Broj nagradnih bodova koje ćete ostvariti kupnjom jednog proizvoda: 0.

Patuljci Jadranke Klepac žive u kuglama sjajnima kao zrcalo u kojem se ogleda zelenilo lišća i plavetnilo neba pa ih je zato teško primijetiti. Autorica im ostavlja zaštitničku ulogu. Oni su čuvari prirode. Upozoravaju nas na drukčiji, danas gotovo zaboravljeni način života, kada je čovječji život bio povezaniji s prirodom, dok je čovjek poštovao prirodu i doživljavao sebe kao dio te prirode.

Autorica je sve priče popratila podnaslovima koji čitatelju obično sugeriraju ton, raspoloženje, ugođaj ili motiv na koji će naići u priči.

Iako je u literarnom spoznavanju svijeta prevagnuo roman kao najomiljenija i najčitanija književna vrsta, knjige poput ove upozoravaju nas da modeli klasične bajke ipak još nisu sasvim iscrpljeni i da mogu poslužiti kao ishodište modernim pričama koje će pronaći svoje čitatelje i među djecom virtualne generacije.

Dr. Dubravka Težak

Podaci

Nakladnik
Naklada Ljevak
Uvez
Meki uvez
Jezik
hrvatski
Broj stranica
162
Godina izdanja
2015
ISBN
9789533038308