Crkva, mediji i demokracija - Knjižara Ljevak

.

.

Crkva, mediji i demokracija

Crkva, mediji i demokracija

Od pape Lava XIII. do pape Franje

Cijena: 22,56 EUR
Količina
Broj nagradnih bodova koje ćete ostvariti kupnjom jednog proizvoda: 2.

Odnos Crkve prema medijima u demokratskim društvima nedovoljno je istraženo znanstveno područje pa je ova knjiga vrijedan doprinos razumijevanju te kompleksne problematike, koja uključuje razumijevanje uloge Crkve u suvremenom svijetu, razumijevanje važnosti i funkcioniranja demokracije te na koncu razumijevanje uloge medija u suvremenim društvima. Autorica propituje ulogu tih ključnih aktera u oblikovanju globalnoga javnog mnijenja te ih stavlja u međuodnos, pružajući nam potpuno novu perspektivu u razumijevanju ove iznimno važne problematike. Zahvaljujući tome daje nam konkretne odgovore na mnogobrojna pitanja koja nam se svakodnevno nameću slušajući medijska izvješća o Crkvi te nam pruža perspektivu pomalo utopijskoga poimanja uloge medija u društvu u vremenu inflacije lažnih informacija, neprofesionalnosti i pada etičkih standarda. Naime, Crkva je svjesna važne uloge medija, ali inzistira na njihovoj etičnosti i služenju, pri čemu je ljudsko dostojanstvo u središtu njihova poslanja, a demokracija put do društva utemeljenog na Kristovim načelima. Stoga će ova knjiga biti i poticaj za preispitivanje suvremene uloge medija, ali i demokracije (odnosno onoga što nam je ostalo od demokracije u vrijeme spektakla, banalizacije, komercijalizacije, globalnoga nametanja trendova, političke korektnosti nauštrb činjenica i istine…).

Iz recencije prof. dr. sc. Bože Skoke

Knjiga će ukloniti mnoge predrasude u našem društvu. Navest ću neke: 1. U našem društvu još većina smatra kako je Crkva protiv demokracije. A upravo je suprotno: „Demokracija je sustav vlasti koji Katolička crkva cijeni i prihvaća kao najprihvatljiviji oblik vlasti jer omogućava cjelovit i sustavan razvoj ljudske osobe.“ 2. Mnogi smatraju da Crkva ne prati društvena zbivanja te da je tradicionalna i konzervativna u tom pogledu. Međutim, Crkva prati razvoj medija i svake godine daje mnoge smjernice kako da se mediji koriste na najbolji način za cjelovit razvoj pojedinaca i društva. 3. Sve navedeno je znanstveno i teorijski potkrijepljeno u knjizi koja će upravo odagnati neke od spomenutih predrasuda.

Iz recenzije prof. dr. sc. fra Ike Skoke

Podaci

Nakladnik
Hrvatska sveučilišna naklada
Uvez
Tvrdi uvez
Jezik
hrvatski
Broj stranica
278
Godina izdanja
2022
Dimenzije
16,5 x 24
ISBN
9789531694858